Верховна Рада прийняла законопроект про впровадження автоматичного габаритно-вагового контролю на автошляхах України

2 лютого 2021 р Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №3742 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю», покликаний законодавчо закріпити можливість фіксації порушень габаритно-вагових параметрів в автоматичному режимі. Про це повідомляє прес-служба МІУ.

Законопроект підтримали 308 народних депутатів.

«У першому читанні прийнято один з ключових для реформи габаритно-вагового контролю законопроект №3742, який законодавчо закріплює автоматичну фіксацію порушень ГВК. Також він розширює повноваження «Укртрансбезпеки» в частині здійснення габаритно-вагового контролю – надає йому право стягувати в судовому порядку плату за проїзд для вантажівок, які порушують габаритно-вагові параметри. Крім цього, законопроект встановлює відповідальність вантажовідправника як першої ланки в вантажних перевезеннях і значно підвищує відповідальність автоперевізників за недотримання габаритно-вагових норм. Вдячний профільному Комітету і всім депутатам за прийняте рішення. Очікуємо якнайшвидшого прийняття цього закону в другому читанні», – прокоментував міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За його словами, прийнятий законопроект нерозривно пов’язаний з законопроектом №3743, який посилює відповідальність учасників перевезень і вводить нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів, а саме:

  1. Штраф для вантажовідправників за порушення при внесенні відомостей до товарно-транспортних накладних, або інші документи на вантаж у розмірі 34 тис. грн.
  2. Штраф для користувачів (власників) транспортних засобів за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм в залежності від % перевантаження: – до 2% включно в розмірі 1700 грн.; – від 2% до 5% в розмірі 5100 грн.; – від 5% до 10% в розмірі 8500 грн.; (Залишені без змін) – від 10% до 20% в розмірі 17 тис. грн.; (Залишені без змін) – від 20% до 30% в розмірі 34 тис. грн.; – більше 30% в розмірі 51 тис. грн.
  3. Штраф за відмову від проходження ГВК в розмірі 51 тис. грн.
  4. Штраф для посадових осіб суб’єктів господарювання, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності та/або водіїв за невиконання законних вимог працівників «Укртрансбезпеки» з перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, усунення порушень законодавства з безпеки на автомобільному транспорті або створення перешкод для виконання покладених на них обов’язків, завдань в розмірі 51 тис. грн.

«Зараз разом з депутатським корпусом ми готуємо цей законопроект до другого читання і робимо все можливе, щоб ці важливі для галузі зміни були схвалені як можна швидше», – додав В.Кріклій.