Компанія Schmitz Cargobull презентувала повністю автономний напівпричеп-рефрежиратор

Нову модель напівпричепа-рефрижератора, який живиться виключно електроенергією, передала компанія Schmitz Cargobull постачальнику транспортних послуг Cornelissen і мережі супермаркетів Albert Heijn. Особливості конструкції цього низькотемпературного напівпричепа полягають у наявності потужних акумуляторів для забезпечення постійного живлення холодильної установки, а також «електричної вісі» для їх підзарядки.

Роль генератора тут відіграє вісь самого напівпричепа. Поки машина рухається, акумулятори отримують струм. Особливо потужні імпульси заряду виникають від рекуператорів, які спрацьовують кожного разу, коли водій натискає на гальма.

Загалом така система перетворення кінетичної енергії у електричну давно відома, пояснюють розробники. Та досі на фурах-рефрижераторах їх чомусь не застосовували, хоча йдеться про важковаговий транспорт, на який не складно встановити масивні акумулятори та автономну систему живлення.

За словами менеджера з експлуатації транспорту мережі супермаркетів Albert Heijn, Пітера Лігстратена, машини, які у них використовуються, переважно курсують у міських зонах, де потрібно менше шуміти та диміти. У багатьох голландських містах для розподільного трафіку характерні «зони з нульовим викидом» в центрах міст, які будуть введені з 2025 року. Завдяки повністю електричному рефрижератору S.KOe компанія Schmitz Cargobull пропонує рішення, що дозволяє продовжувати рух по центрам міст за допомогою електротягачів з електричними холодильними напівпричепами.

Напівпричіп S.KOe COOL SMART оснащений електричною віссю і електричною холодильною установкою з вбудованою силовою електронікою і акумуляторною системою. Він призначений для охолодження і нагріву вантажу без шкідливих викидів. Запропонована система дозволяє забезпечувати холодильну установку постійним струмом потужністю 15,9 кВт, а у разі потреби підігріву – 9,1 кВт.
Обладнання оснащене електрифікованої віссю причепа Schmitz Cargobull, яка рекуперує енергію під час гальмування і, таким чином, скорочує час зарядки акумулятора через електромережу під час перебування на розподільчому центрі.

Телематична система TrailerConnect компанії Schmitz Cargobull інтегрована в причіп, і її можна використовувати для контролю рівня заряду акумулятора і часу, що залишився для роботи через телематичний портал.