Міністерство інфраструктури передало ЗСУ чергову партію терміналів супутникового зв’язку Starlink

Міністерство інфраструктури України передало Збройним Силам України 96 портативних терміналів Starlink для забезпечення стабільного супутникового інтернет зв’язку.

Міністерство інфраструктури України передало Збройним Силам України 96 портативних терміналів Starlink для забезпечення стабільного супутникового інтернет зв’язку.

Це уже друга партія терміналів, наданих Міністерством з початку повномасштабного вторгнення росії в лютому. Раніше були передані 123 термінали, у серпні планується передати ще 300 Starlink на потреби ЗСУ.

«Забезпечення стабільного зв’язку і розбудова необхідної для цього інфраструктури є одним із пріоритетів роботи Міністерства. Без цих інструментів обороноздатність нашої держави буде суттєво погіршена і там де, ми програємо у зв’язку, обов’язково з’являться російські ракети та бронетехніка.

Завдяки наданим системам ЗСУ не тільки отримають додаткові можливості для комунікації, але також отримають доступ до повністю захищеного Інтернет зв’язку. Сьогодні це запорука життя тисяч солдатів.

Це уже не вперше, коли надаємо армії Старлінки. Надалі ми будемо тільки збільшувати обсяги такої допомоги і будемо робити все можливе, щоб цифрова інфраструктура була надійною опорою для наших оборонців», – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

З перших днів повномасштабного вторгнення команда Міністерства інфраструктури забезпечує міжнародну логістику військової та гуманітарної допомоги Україні. Зокрема, у форматі мультимодальних перевезень в Україну були завезені 5 тис. Starlink.

Також Міністерство інфраструктури працює над забезпеченням цими терміналами основної критичної транспортної інфраструктури.

Starlink – глобальна супутникова система американської компанії SpaceX. Завдяки портативним системам вона має змогу з’єднуватися безпосередньо із супутником та таким чином забезпечувати бездротове інтернет покриття навіть у тих місцях, де зв’язок ненадійний або взагалі недоступний.