Scania представила дорожню карту електрифікації своїх вантажівок

З посиленням нинішніх і майбутніх екологічних вимог європейські вантажні виробники все більше поринають у процес електрифікації своєї техніки. Нещодавно ми розповідали, що, наприклад, Volvo Trucks вже представила перспективну гамму електричних вантажівок усіх класів (від міських машин до важких автопоїздів та самоскидів), які мають вийти на ринок вже найближчими роками. А їхні колеги з фірми Scania склали справжнісіньку дорожню карту за перспективами електрифікації своєї гами.

Вже зараз у гамі цієї шведської компанії є як повністю електричні вантажівки та автобуси з пробігом до 250 км, так і гібриди, що заряджаються, з повністю електричним пробігом до 60 км. У майбутньому передбачається і поява більш серйозної електротехніки – з можливістю «безпосадкового» пробігу до 500 км. Що ж до структуризації планів, вона виглядає так.

У 2022 році під маркою Scania повинен з’явитися новий підзаряджаємий гібрид PHEV. Його «електричний» пробіг залишиться на рівні 60 км, але повністю заряджати батареї він зможе за півгодини.

На 2023 рік заплановано появу важких електричних вантажівок для регіональних перевезень. За повної маси 40 тонн вони зможуть працювати без зупинки до чотирьох годин, а за 60 тонн — до трьох годин. У 2024 році заплановано випуск електричних вантажівок, які зможуть повністю заряджатися за ті 45 хвилин, протягом яких водії відпочиватимуть за графіком. Пробіги не вказуються, а ось час роботи: 4 години – для 60-тонників та 4,5 години – для 40-тонників.

Ну а до 2025 року Scania обіцяє наявність електричних вантажівок у всіх сегментах своєї гами – але пообіцяти, що вони стануть вигідними для всіх перевізників у компанії не можуть. Проте очікується, що до цього часу вже щонайменше 10% від загального обсягу продажу фірми становитимуть «електрички».

У більш віддаленій перспективі до 2030 року шведи розраховують довести цей показник вже до 50%. Також на цей час передбачається поява широкої мережі власної зарядної інфраструктури Scania на більшості ринків.