Goodyear Tire & Rubber Co. оголосила про закриття угоди з купівлі Cooper Tire & Rubber Co.

Goodyear Tire & Rubber Co. оголосила про закриття угоди з купівлі Cooper Tire & Rubber Co., про яку було оголошено 22 лютого 2021 року. За рахунок придбання конкуруючої компанії Goodyear посилить свої позиції в Північній Америці, а також істотно розширить присутність в Китаї, в тому числі в плані співпраці з місцевими автовиробниками. Крім цього, буде розширена дистрибуція шин Cooper, які будуть доступні в мережі Goodyear, що включає в себе 2500 центрів. Сума операції оцінюється в 2,5 мільярда доларів.

«Раді офіційно повідомити про об’єднання компаній Goodyear і Cooper, – заявив Річард Крамер, голова правління, генеральний директор і президент Goodyear. – Це злиття дозволить Goodyear краще обслуговувати ринки в різних регіонах світу, а також збільшити інвестиції в нові рішення для мобільності майбутнього».

Очікується, що продуктові лінійки двох компаній будуть оптимально доповнювати один одного, оскільки шини Goodyear належать до преміум-класу, а Cooper – до середнього цінового сегменту, і крім того, у Cooper особливо хороші позиції на ринку шин для позашляховиків і пікапів. У Goodyear також прогнозують, що синергетичний ефект дозволить знизити витрати на 165 мільйонів доларів за найближчі два роки. Планується збільшити потужності деяких заводів Cooper, і об’єднана компанія також, як очікується, отримає нові можливості в плані співпраці з автовиробниками, розробниками безпілотних транспортних засобів і т.д.

За підсумками 2019 року Goodyear і Cooper зайняли 3 і 13 місця в світовому шинному рейтингу з обсягами продажів 13,7 і 2,8 мільярда доларів відповідно. Купівля Cooper, як очікується, дозволить Goodyear залишитися в першій трійці шинної індустрії і збільшити відрив від німецької Continental.