Експорт з Великобританії в ЄС впав у січні 2021 року на 68%

Експорт з Великобританії в ЄС впав у січні 2021 року на 68%, свідчать дані дослідження, проведеного Асоціацією автоперевізників (RHA), повідомляє 7 лютого агентство Reuters.

Британський уряд не підтвердив ці дані і заявив, що порушення на кордоні були мінімальними з тих пір, як Великобританія вийшла зі складу ЄС.

З початку року підприємствам і перевізникам довелося адаптуватися до нових торговельних угод, включаючи нові системи для компаній і посадових осіб в британській провінції Північна Ірландія.

«Я знаходжу це глибоко розчаровуючим і дратівливим, що міністри вирішили не прислухатися до промисловості і експертам», – сказав виконавчий директор RHA Річард Бернетт в інтерв’ю газеті Observer.

Уряд заявив, що воно взаємодіє з цим сектором і «не визнає наведені цифри з експорту».

Нагадаємо, членство Великобританії у Європейському Союзі було припинено в ніч з 31 січня на 1 лютого 2020 року. Після цього протягом 11 місяців ЄС і британський уряд вели переговори про нові умови взаємодії сторін. 24 грудня 2020 року було укладено Угоду про торгівлю та співробітництво, яке ще потребує ратифікації обома сторонами.