Walmart переобладнав частину магазинів в США в склади з роботами-збирачамі замовлень

Walmart переобладнав частину магазинів в невеликі автоматизовані центри по збірці онлайн-замовлень. Компанія не розкриває, скільки грошей витратить на переобладнання і як багато часу воно займе.

Замість співробітника, який ходить по складу і збирає замовлення, товари будуть доставляти збирачеві роботи. Вони будуть пересуватися між шаф за допомогою коліщаток і привозити продукти, які працівник складу збере в замовлення.

За словами віце-президента компанії по цифровим операціям Тома Уорда, центрами збірки стануть десятки магазинів – їх або повністю переобладнують, або добудують приміщення складу. Точна кількість магазинів, в яких обладнають склади, компанія не називає.

Walmart забезпечить такі центри товарами, що часто купують, починаючи від продуктів і закінчуючи електронікою. На думку компанії, це зробить доставку замовлень і самовивезення набагато швидшими.

Для створення центрів Walmart об’єднається зі стартапом Alert Innovation, який працював над створенням системи Alphabot, постачальником складських рішень Dematic і стартапом Fabric, який дозволяє будувати автоматизовані центри на основі своїх технологій.

Рітейлер почав тестувати перший центр в Салемі в 2019 році, використовуючи для доставки товарів з полиць робота Alphabot. У компанії відразу помітили ефективність системи – за власними даними, збільшилася кількість замовлень, а швидкість дозволяла доставляти їх протягом години.

Крім того, в деяких магазинах рітейлер відкриє автоматичні пункти видачі замовлень – клієнти і кур’єри зможуть під’їхати до нього, відсканувати код і забрати замовлення.

Це не перший проект роботизації для Walmart: в 2019 році рітейлер відкрив «розумний» магазин, який відстежує наявність товарів на полицях для оптимізації роботи продавців.

А в 2020 році Walmart відмовилася від роботів для інвентаризації товарів – через пандемію складанням замовлень займалися люди, і компанія вирішила залучити їх до роботи замість роботів.