Витрати слід планувати так само, як і логістику. Як накопичити та заощадити
Планування логістики – звичайна практика в більшості країн. Як правило, чим більше сплановано, тим ефективніше та економічніше. Те ж саме і з фінансами, чим розумніше ви розпорядитеся грошима, тим більше ви заощадите.
Скільки та як відкладати
Звичайно, ідеальна ситуація, коли є можливість відкладати рівними частинами протягом року, але цій схемі можуть завадити такі фактори, як:
- більш високі поточні витрати взимку (комунальні платежі, ціни на овочі та фрукти, ін.);
- хвороби: витрати на медикаменти;
- поломки побутової техніки та електроніки та, як наслідок, ремонт або купівля нової;
- оновлення гардеробу;
- витрати на автомобіль; ремонт, заміна гуми, поточне обслуговування.
Коли не спрацьовує схема з рівними частинами, варто спробувати трохи більше відкладати, коли є можливість і таким чином створювати буфер безпеки для форс-мажорів.
Як заощадити заздалегідь
Дуже важливий чинник – раннє планування. Якщо заздалегідь визначитися з місцем відпочинку, можна зі знижкою забронювати тур або заздалегідь придбати квитки на літак.
Звичайно, не варто скидати з рахунків тури, що горять, які пропонують багато туроператорів, звичні маршрути по улюблених місцях «без сюрпризів» або навпаки, спонтанні рішення туди, куди літають лоукостери максимально дешево.
Що робити, якщо на момент відпустки потрібної суми все ще немає
Це цілком нормальна ситуація, коли у відпустку вже час, а трохи не вистачає. В цьому випадку варто взяти кредит, особливо якщо його сума не вдарить по кишені. Сьогодні швидкий кредит онлайн пропонують багато банків та мікрофінансових організацій і, якщо не йдеться про велику суму, жодних проблем при оформленні не виникне. Вся процедура займе мінімум часу, а гроші просто прийдуть на карту.
Дізнатися, які компанії пропонують найлояльніші умови кредитування, допоможе, наприклад, MyCredy.com — інформаційна платформа, яка агрегує дані банків та МФО у 24 країнах світу.