Вперше поїзд комбінованого транспорту “Вікінг” вирушив до Ізмаїла

Укрзалізниця бере активну участь в міжнародних проектах, розширює географію перевезень. Вперше в Ізмаїл відправився поїзд комбінованого транспорту «Вікінг». У його складі перевозиться 41 40-футовий контейнер з целюлозою. Про це повідомляє прес-центр УЗ.

Приєднання до маршруту поїзда комбінованого транспорту «Вікінг» нової станції – Ізмаїл Одеської залізниці – стало результатом спільної роботи АТ «Укрзалізниця», ВАТ «Пласке», ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» та партнерів. Цей крок сприятиме більш зручній подальшій відправці вантажів морським і річковим транспортом з використанням потужностей порту в країни Центральної і Південної Європи, розташованих в басейні річки Дунай, а також у зворотному напрямку. В майбутньому планується збільшити щомісячний обсяг вантажообігу в напрямку Ізмаїльського порту та перевозити різні номенклатури вантажів.

Міжнародний проект «Вікінг» було засновано в 2002 році з метою підвищення конкурентоспроможності залізничного транспорту. Він має важливе економічне значення, оскільки дозволяє з’єднати регіони Чорного та Балтійського морів. Зараз в ньому беруть участь 8 країн. Учасники проекту активно працюють в напрямках збільшення вантажопотоку в складі поїздів «Вікінг» та розширення його географії.

Крім того, за 6 місяців 2021 по території України залізничним транспортом перевезено 220 624 ДФЕ, що на 1,8% більше обсягів перевезень контейнерів за аналогічний період 2020 року і становить 2,2% від загального обсягу перевезених вантажів залізничним транспортом.