Польща модернізує залізничний термінал у Замості для обходу Білорусі через Україну

Залізничний термінал у польському місті Замостя, що неподалік від кордону з Україною, має бути розширений, щоб реагувати на зростаючу кількість поїздів Європи та Китаю, повідомляє Railfreight.com. За інформацією цього видання, роботи розпочнуться уже в третьому кварталі поточного року.

Термінал у Замості вважають високоякісним об’єктом, який може стати ефективною альтернативою перевантажувальному прикордонному пункту Малашевичі-Брест на маршруті Польща-Білорусь.

Проект розширення включає будівництво на території площею 3,5 га, призначеної для переробки контейнерів. Ємність – 150 000 TEU. Польська логістична компанія Laude Smart Intermodal SA відповідатиме за експлуатацію нового терміналу.

Замостя знаходиться за 60 кілометрів від прикордонного пункту Грубешов-Ізов. Зараз він має обробну потужність 2000 TEU і має дві колії з довжиною гілок по 700 метрів. Після завершення проекту розширення потужність станції буде збільшена до 150 000 TEU. Крім того, будуть доступні дві нові колії з довжиною гілок по 900 метрів.

«Ця станція є дуже цінною для поїздів на Новому Шовковому шляху та для залізничного транспорту в Європі», – заявив Мацей Цетнеровський, директор з розвитку мультимодальних перевезень Laude Smart Intermodal.

Замостя вже приймає потяги з Китаю, що проходять через Україну. Звідси налагоджений стабільний транспортний зв’язок з портом Гданська. Отже, роль перевалочної бази для цієї станції не є новою.

Маршрут через Україну став популярною альтернативою в останні роки, і всі великі логістичні компанії сподіваються отримати прибуток від його величезного потенціалу. Очевидно, що замостський термінал не є автономним проектом на польсько-українському кордоні. PKP Cargo також усіма силами намагається перетворити інше прикордонне місто, Медика (Польща), у «нове Малашевіце». Цей амбіційний план почне реалізовуватися до кінця літа. Раніше Global Ocean Link (GOL) ввів в експлуатацію новий контейнерний термінал на території України у прикордонному місті Мостиська, що має вихід на польську Медику. Зараз потяги там проходять безперебійно.