Вантажообіг на терміналі APM Terminals Pecém в бразильському порту Песем виріс в 2020 році на 10%

Вантажообіг на терміналі APM Terminals Pecém в бразильському порту Песем виріс в 2020 році на 10% в порівнянні з 2019 роком, склавши 387 717 TEU. Як наголошується в прес-релізі портового оператора, на показниках роботи позначилося зростання перевалки рефрижераторних і імпортних контейнерів.

У 2020 році обробка каботажних вантажів зросла на 5% до майже 330 тис. TEU. При цьому каботажні вантажі продовжують складати більшу частину в загальному вантажопотоці на терміналі – близько 85% від загального обсягу вантажоперевалки. На термінал APM Terminals Pecém здійснюють заходи шість каботажних ліній, що з’єднують південь і північний схід країни і Манаус, будучи стратегічним місцем для експортних та імпортних вантажопотоків.

У сегменті вантажів, що перевозяться на далекі відстані і оброблюваних на бразильському терміналі Песем, в 2020 році було відзначено зростання на 49% в порівнянні з 2019 роком. Експорт та імпорт складають 15% від загального обсягу перевалки.

Відзначається, що в минулому році термінал показав найвищий ріст вантажів серед терміналів Бразилії. Згідно з даними Datamar, в 2020 році APM Terminals Pecém зайняв перше місце по росту експорту з індексом 46,6% і посів друге місце за імпортними вантажами (+ 19,56%).

Термінал Песем знову став головним перевалочним центром країни для експортного ринку фруктів північного сходу. Частка ринку APM Terminals Pecém збільшилася до 33% (+ 13%). Крім значного зростання частки ринку, APM Terminals Pecém зафіксувала зростання контейнерних перевезень на 73% під час сезону збору врожаю фруктів 2020/2021 рр.

Також на успішні результати роботи позначилися заходи автоматизації та модернізації: на терміналі використовується промисловий сканер контейнерів, автоматичне планування доставки та вивезення контейнерів, 1,2 тис вилок для рефрижераторних контейнерів (найбільша кількість в регіоні). Все це скорочує час очікування вантажівок і підтримує необхідну температуру швидкопсувного вантажу. У минулому році було завершено розширення причалу, який був обладнаний для прийому двох судів, пришвартованих одночасно, що скоротило час простою в очікуванні вантажно-розвантажувальних операцій. Термінал один з небагатьох в Бразилії може обслуговувати судна довжиною 366 м і осадкою 15,3 м, і приймати нове покоління контейнеровозів місткістю понад 12 тис. TEU.

Протягом перших двох місяців 2021 року термінал вже обробив понад 65,4 тис. TEU, що на 15,9% більше в порівнянні з січнем-лютим 2020 року. При цьому на зростанні позначилося збільшення обсягів каботажних перевезень вантажів: в лютому – приблизно 54 тис. TEU (+ 17%). На 26,8% зросла перевалка експортних вантажів.

Найбільший портовий і термінальний оператор APM Terminals (головний офіс – Гаага, Нідерланди) входить до складу A.P. Moller-Maersk A/S. Основним напрямком діяльності компанії є проектування, будівництво, управління та експлуатація морських портів і терміналів, а також «сухих терміналів» в рамках своєї мережі з 74 терміналів, розташованих в портах 67 країн і понад 117 внутрішніх логістичних сервісів. Щодня на них обробляються 250 суден і 40 млн TEU на рік. У компанії працюють 21 тис. Співробітників.

APM Terminals є також найбільшим оператором портів і терміналів в Африці, керуючим 12 активами в 10 країнах континенту, в тому числі перевалочних пунктів у Танжері, Марокко і Порт-Саїді (Єгипет).