Вартість морських вантажоперевезень різко зросла в зв’язку із затором в Суецькому каналі

Вартість морських вантажоперевезень різко зросла в зв’язку із затором в Суецькому каналі, де на мілину сів контейнеровоз Ever Given і повністю перекрив транспортну артерію.

За інформацією агентства Bloomberg, в зв’язку з аварією затримується доставка вантажів і нафтопродуктів на суму понад $10 млрд, що склалася ситуація спричинила за собою зростання вартості перевезень.

Зокрема, зазначається, що вартість доставки суховантажного контейнера з Китаю в Європу досягла $8 тис., що в чотири рази дорожче, ніж рік тому.

Відзначається, що якщо блокування Суецького каналу затягнеться на кілька тижнів, а суда підуть за альтернативним маршрутом навколо мису Доброї Надії, то вартість вантажоперевезень може вирости як мінімум на $300 тис. Саме стільки доведеться доплатити за паливо для кожного танкера, щоб він зміг подолати відстань в 9,65 тис. км.

23 березня на півдні Суецького каналу контейнеровоз Ever Given під прапором Панами повністю сів на мілину, тим самим перекривши рух більш ніж 150 судам.

25 березня адміністрація Суецького каналу заявила, що навігація відновиться тільки після підняття судна.

Експерти припускають, що тривале блокування каналу призведе до порушення торгових ланцюжків, а також до підвищення цін на нафту на 10% і більше.

У четвер в департаменті ситуаційно-кризового центру МЗС РФ повідомили, що для розблокування Суецького каналу від судна, що сіло на мілину контейнеровоза може знадобитися кілька тижнів.