Латвійці не хочуть йти в далекобійники. Ринок заповнили українці і філіппінці

У сфері міжнародних вантажних перевезень в Латвії зараз працюють близько 6400 представників третіх країн – України, Росії, Білорусі, Філіппін, Грузії та інших, повідомили в Автотранспортній дирекції, передає Тvnet.lv.

“Брак водіїв спостерігається вже кілька років не тільки в Латвії, але і у всьому Європейському союзі”, – заявили в дирекції, додавши, що дефіцит кадрів в цій галузі в Латвії найбільше відзначений саме в секторі міжнародних вантажних перевезень.

За даними Автотранспортної дирекції, і деякі пасажирські перевізники зазнавали труднощів з пошуком працівників на початку обслуговування нових ділянок маршрутної мережі. Це питання особливо актуальне, наприклад, в літні місяці, коли жарко і в автобусах постійно працюють кондиціонери, під час поширення різних вірусів і т. п.

Як відзначили в дирекції, є ризик того, що проблема загостриться, враховуючи, що середній вік водіїв автобусів в секторі громадського транспорту становить понад 55 років. Водії йдуть на пенсію, а молодих приходить небагато.

Транспортні компанії в сфері вантажоперевезень неодноразово скаржилися на брак водіїв. Важка робота, необхідність спати в машині і часто обідати там же, невисокі зарплати і ризик нападів роблять професію далекобійника все менш популярною. У цій ситуації представники транспортних компаній виступають за спрощення ввезення працівників з-за кордону.