ЄС планує заборонити реєстрацію автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння з 2035 року

14 липня Європейська комісія прийняла новий пакет пропозицій, реалізація яких сприятиме адаптації політики ЄС до потреби мінімізувати вплив на клімат, реформувати енергетику, землекористування та роботу транспорту.

Зокрема, новий документ, який отримав умовну назву «Пакет 55», передбачає зменшення до 2030 року викидів парникових газів на 55% у порівнянні з 1990 роком. Щоб досягти цього, Комісія запропонувала поетапно скасувати квоти на безкоштовні викиди для авіації та вперше включити викиди від судноплавства до СТЕ ЄС. Проблема відсутності скорочення викидів на автомобільному транспорті та в будівлях повинна бути вирішена окремою, новою системою для розподілу палива для автомобільного транспорту та будівель. Зокрема, частина доходів, отримана від експлуатації доріг та будівель, повинна «пом’якшити можливий соціальний вплив на домогосподарства, мікропідприємства та користувачів транспорту, що перебувають у скрутному становищі».

Але субсидії почнуть видавати тільки з 2035 року, коли реєстрація автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння на території ЄС буде повністю заборонена. Інакше кажучи, через тринадцять з половиною років можна буде зареєструвати тільки електромобіль або інший механічний транспортний засіб, який має нульові викиди парникових газів.

У документі також сказано, що держави та регіони Європейського Союзу мають долучитися до спів фінансування створення відповідної інфраструктури для заряджання акумуляторів та заправки машин воднем. Джерелом фінансування стануть зростаючі податки та збори за викиди СО2.

Європейська комісія обіцяє, що загальна сума субсидій становитиме 2 трлн євро.

Варто зазначити, що днями Міністерство інфраструктури України оприлюднило Проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів».

Законопроектом передбачається запровадження поетапної заборони ввезення та першої державної реєстрації в Україні автомобілів з двигунами внутрішнього згорання, у тому числі і вироблених в Україні. Зокрема:

  • з 01.01.2027 вживаних автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згорання;
  • з 01.01.2030 нових автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згорання, а також вживаних і нових автомобілів з бензиновими двигунами внутрішнього згорання.

Заборона не буде поширюватися на автомобілі Збройних Сил України та інших військових формувань, автомобілі що використовуються фермерськими господарствами з метою їх використання поза межами автомобільних доріг загального користування при веденні фермерського господарства та автомобілі, що набуваються у спадок, а також на автомобілі виготовлені до 01 січня 1981 року.