Експеримент на кордоні та проєкт електронної черги

Експеримент на кордоні та проєкт електронної черги

Державна митна служба анонсувала зміни на українсько- польському кордоні із 1-ого вересня. Тепер з 4-х пунктів пропуску – «Рава-Руська – Хребенне», «Краківець – Корчова», «Шегині – Медика», «Ягодин – Дорогуск» приберуть авто, повною масою до 7,5 тон. І переведуть їх на інші пункти пропуску – «Устилуг-Зосин», «Грушів-Будомеж», «Смільниця-Кросценко», «Угринів-Долгобичув». Наразі цей експеримент із розвантаження кордону триватиме до 30 листопада. У такому режимі уже працює «Ягодин – Дорогуск» – там не пропускають навіть легкові авто. І ситуація із проїздом значно покращилась. Якщо пілотне випробування мине вдало, експерти ZAMMLER припускають: пропускна спроможність на українсько-польському кордоні може збільшитися на 10 відсотків.

Та загалом поки що черги великі – нещодавно авто компанії стояло у черзі на пропуску «Рава-Руська – Хребенне» упродовж тижня. Для зерновозів цей термін подовжується ще на три дні – саме стільки часу потрібно для фітосанітарного контролю. Адже і змін мало, і кількість фахівців, які надають цю послугу з боку Польщі – недостатня.

З-поміж новин, які галузь обговорювала цього тижня – і проєкт електронної черги на кордоні. Його незабаром має представити Міністерство інфраструктури, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Так водії зможуть заздалегідь забронювати місце онлайн – а не рухатися у живій черзі, як зараз.

Спроби запустити цю електронну чергу на кордоні уряд робив із 2020-ого року, але поки безрезультатно. Зокрема електронну чергу мали запустити 15 лютого – на пунктах пропуску “Ужгород-Вишнє Нємецке” на українсько-словацькому кордоні та “Чоп-Загонь” на кордоні з Угорщиною.

Така система уже працювала і доволі успішно в українських портах – розповідають у ZAMMLER GROUP. І давно стала нормою для багатьох країн світу. Адже завдяки електронній черзі, митники бачать у реальному часі кількість авто на кордоні і можуть рівномірно розподіляти завантаження.

Але перш ніж така система запуститься, потрібна готова інфраструктура на кордоні – із паркінгами, місцями відпочинку для водіїв. Щоб водії могли відстояти паузу на на паркінгу. Зазвичай час втрачають після перетину кордону – мають зробити відстій, бо до того рухалися в черзі. А так могли би відпочити у терміналі на парковці – потім швидко пройти кордон із електронною чергою, а уже потім – рушати за маршрутом.

За матеріалами ZAMMLER GROUP