75% інтернет-магазинів вимушені суттєво підвищувати ціни на товари, щоб компенсувати витрати на логістику повернення

За результатами дослідження, проведеного EHI Retail Institute, стає зрозуміло, що 75% інтернет-магазинів вимушені суттєво підвищувати ціни на товари, щоб компенсувати витрати на логістику повернення.

Продавці вже налагодили процес зворотної доставки та не мають значних транспортних видатків від повернення товарів, стверджують експерти. Найбільше ресурсів з’їдає перевірка товару та підготовка до повторного продажу. З цим мають проблеми три чверті респондентів, що взяли участь в опитуванні. Дослідження проведено за участі 72 відомих інтернет-магазинів з Німеччини, Австрії та Швейцарії. Їх менеджерам було запропоновано відповісти за запитання анкети, що стосувалися тенденції в управлінні доставкою та поверненням.

Через високу конкуренцію на ринку онлайн-рітейлери вимушені брати на себе усі витрати на логістику повернення. В результаті покупці, яким нічого не коштує відправити товар назад, роблять це доволі часто. Лише 7% учасників рикну перекладають повністю або частково видатки на зворотню доставку та повторну обробку повернутого товару на своїх роздрібних клієнтів. 4% продавців збирають попередню оплату з замовників та повертають кошти за повернутий товар повністю лише у тому разі, якщо буде визнано, що він не був використаний та залишається у бездоганному стані.

65% інтернет-магазинів вважають контроль якості та перевірку найбільшими чинниками видатків у логістиці повернення. 49% також називають транспортні видатки серед ключових факторів.

Також респонденти вважають найбільш проблемними такі операції:

  • Приймання, збирання та ідентифікація – 49%.
  • Обробка, очищення та ремонт – 38%.
  • Зберігання повернутих товарів – 32%.
  • Втрата вартості предметів, які більше не можна перепродати або продати вдруге за початковою ціною є серйозним фактором для 39%.

В окремих випадках, щоб не мати додаткових видатків та клопотів з поверненням, продавець вважає за доцільне просто утилізувати товар, який не був прийнятий покупцем.