Залізничні вантажоперевезення в Україні подорожчають на 9% у січні

В Україні на дев’ять відсотків подорожчають залізничні перевезення вантажів. АТ “Укрзалізниця” з 1 січня 2022 року підвищить тарифи на перевезення групи вантажів 1-го тарифного класу, попередило у середу, 10 листопада, Міністерство інфраструктури, посилаючись на власний наказ.

Якщо вірити президенту України Володимиру Зеленському, то цього року “Укрзалізниця” вперше стала прибутковою. У міністерстві, однак, вважають інакше, наголошуючи, що “підвищення тарифів дозволить скоротити диспропорцію між рівнями тарифних класів вантажів та удосконалити тарифну політику на залізничному транспорті”. Підвищення тарифів нібито дозволить залучити до бюджету країни “додаткові 117,2 млн. грн. податкових надходжень”.

Сама “Укрзалізниця”, як порахували в міністерстві, від збільшення тарифів у 2021 році “отримає додаткові два млрд грн”, ще 10 млрд грн має отримати у 2022 році. У міністерстві не коментують, що буде з їхніми розрахунками, коли бізнес, як це завжди буває за нового зростання тарифів на перевезення, починає скорочувати останні. Однак у відомстві зазначають, що “для зниження ризиків для економіки країни та вітчизняних виробників зміну рівня тарифів пропонується здійснювати поступово”.