З Китаю до Європи відправлено 50-тисячний контейнерний потяг

На Новому Шовковому шляху відзначають ювілейну подію. Кілька днів тому до Європи відправлено 50-тисячний контейнерний потяг. Він вирушив у дорогу зі станції Ченду Ченгсян.

Ця подія стала приводом для того, щоб згадати, як розвивався Новий Шовковий шлях. Ця історія розпочалася понад 10 років тому з пробних пілотних запусків. Так, протягом 2011 року Китай відправив до ЄС лише 17 контейнерних потягів. Але у 2013 році керівник КНР Сі Цзіньпін оголосив про запуск ініціативи «Один пояс, один шлях», метою якої стало налагодження потужного наземного сполучення з Європою. Після цього кожного року кількість потягів приблизно подвоювалася, аж поки не обсяги перевезень не досягли значних розмірів.

На сьогодні потяги з Китаю прибувають до 180 міст у 23 країнах ЄС. У 2021 році було відправлено усього приблизно 15 тис. потягів, що на 22% більше, ніж у 2020-му.

За прогнозами, далі буде ще більше, хоч на Новому Шовковому шляху з’явилися такі проблеми, як затори та затримки на кордонах. Також виникає потреба оптимізувати використання рухомого складу та розширити трансконтинентальний коридор за рахунок нових гілок. Багато говорять і про модернізацію інфраструктури.