Фінська залізнична компанія VR Transpoint запустила кілометровий вантажний потяг з 80 вагонів

Фінська залізнична компанія VR Transpoint запустила суперпотяг, який складається з 80 вагонів та важить 7 000 тонн – це еквівалент 92 вантажівкам. У довжину цей склад близько одного кілометра, пояснюють фахівці. Такі потяги ходять на просторах Сибіру, Австралії чи Північної Америки. Однак для Європи це справжній рекорд.

Потяг жартома назвали Mörkö, що у перекладі означає «людожер». Його тягнуть два електровози між станцією Вайніккала та портом Хаміна у рамках здійснення транзитних перевезень територією Фінляндії.

За словами Марті Коскінена, старшого віце-президента VR Transpoint, з минулого літа компанія у тестовому режимі пробувала запускати потяги з підвищеною вагою. Тепер, коли з’явився досвід експлуатації надвеликих поїздів у різні пори року, компанія хоче забезпечити максимальну вантажопідйомність свого нового електровоза. Також він відзначив, що вирішальне значення має не тільки спроможність пропустити настільки довгий потяг на перегонах, але й забезпечити його локомотивами відповідної потужності.

У компанії відзначають, що найголовніше в збільшенні розмірів поїздів – це не досягнення рекордів, а зниження енергоспоживання і кількість шкідливих викидів в атмосфер. Залізниця вже є одним з найбільш екологічно чистих способів перевезення вантажів, а висока енергоефективність заснована на великій вантажопідйомності рухомого складу. Чим більше потяг, тим більше вантажів він може перевезти за один раз.

До Фінляндії приходять дуже довгі потяги з Росії, які також провозять транзитний вантаж. Але тут, після перетину кордону ЄС, доводиться розділяти їх на частини, що не дуже зручно для ефективної логістики. Адже збільшуються витрати часу, грошей та емісія СО2.