Вантажні залізничні перевезення через кордон України та Польщі відновляться з 11 лютого

Профільні міністерства України та Польщі домовилися відновити вантажні залізничні перевезення між обома країнами. Потяги через кордон мають піти з 11 лютого в обох напрямках.

Нагадаємо, що раніше Україна продовжила заборону руху залізничних потягів до Польщі до 20 січня. Але першого лютого досягнули принципової згоди для відновлення руху. Остаточне рішення прийнято у п’ятницю, 4 лютого. Тоді ж назвали дату відновлення руху.

Польська сторона погодилася суттєво збільшити кількість дозволів на вантажні перевезення своєю територією на українських автомобілях. Це було реальною причиною обмежень на залізниці. Конкретної кількості дозволів поки що не називають. Для цього має зібратися спільна комісія та ухвалити рішення про нову квоту.

Під час заборони Польща не змогла отримати 87 потяги з Китаю тільки у грудні. Також не було відправлено 6 потягів до Китаю через Україну. Загалом у 2021 році Новим Шовковим шляхом через Україну проїхали 124 контейнерні потяги до Польщі та у зворотньому напрямку. Це означало, що транзитний потенціал України почали використовувати значно активніше. Адже у 2020 році українською територією пройшло тільки 40 потягів.

Раніше представники Польщі повідомляли, що заради розвитку українського напрямку в інфраструктуру було вкладено понад 1 мільярд злотих. Інвестиції мали збільшуватися, але після того, як Україна пов’язала дозвіл на транзит із квотами на автоперевезення у Польщі, до цього питання ставитимуться обережніше. Ціною питанні стали додаткові 40 тис. дозволів, які вимагала Україна.