“Укрзалізниця” прогнозує зростання доходів від вантажоперевезень на 10% в 2021 році

«Укрзалізниця» планує в 2021 р. отримати більше 72 млрд. грн. доходу від вантажних залізничних перевезень, що на 10% вище показника 2020 р. Про це повідомляє прес-центр УЗ.

На обсязі доходів від вантажних перевезень в 2020 р. позначився фактор великої частки в перевезеннях позакласових вантажів, тариф на перевезення яких значно менше економічно обґрунтованого.

«Укрзалізниця» вже ініціювала в Мінінфраструктури перенесення позакласових вантажів в 1 клас. Йдеться про лібералізацію тарифоутворення в вантажних перевезеннях і необхідності позбавлятися від атавізмів, які існують з радянських часів, коли вантажі розбиваються на класи. Класифікатор визначає, який коефіцієнт додається до тарифу. Логіка такого поділу полягала в тому, що тариф на перевезення вантажів залежав від його вартості, не є актуальним в умовах ринкової економіки.

У поточному ж році компанія планує перевезти 314 млн. т вантажів, що майже на 3% більше показника 2020 р., а перевезення за підсумками четвертого кварталу 2020 р. перевищили показники аналогічних періодів 2018 і 2019 років.

Нагадаємо, що, за словами голови правління АТ «Укрзалізниця» Володимира Жмака, компанія планує в квітні 2021 р. запропонувати ринку єдиний логістичний тариф на вантажні перевезення залізницею.