Кубрак: У найближчі роки «Укрзалізниця» отримає 15 тис. нових зерновозів

Антикризовий штаб з відновлення стійкого функціонування «Укрзалізниці» провів друге засідання, на якому обговорювалося оновлення вантажних вагонів і боротьба з тарифною дискримінацією. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

За словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, десятки років недовиконання планів закупівель і ігнорування кризових явищ призвели до того, що зношеність рухомого складу в Україні становить понад 90%.

Виходячи з цих реалій, ми починаємо масштабний процес оновлення парку вантажних вагонів. У найближчі роки ми плануємо побудувати і оновити більше 30 тис. піввагонів і близько 15 тис. зерновозів. Держава отримає додаткові робочі місця і мінімум 20 млрд грн надходжень до бюджету, середній вік вагонів зменшиться з 23 до 7 років. Фактично, мова йде про формування ринку, загальний обсяг якого складе більше 100 млрд грн”, – заявив Кубрак.

Як повідомили в МІУ, Антикризовий штаб на засіданні напрацював також пропозиції, що стосуються усунення дискримінаційних тарифів на перевезення вантажів для окремих компаній і перегляду укладених у 2021 році довгострокових договорів на надання послуг з використання вагонів власності «Укрзалізниці» на предмет їх економічної обґрунтованості та ресурсної доцільності.

Крім того, буде розроблено та впроваджено механізм ідентифікації вантажних вагонів різних власників з метою недопущення використання на території України вагонів, власниками яких є підсанкційні особи.

У вересні Кабінет міністрів на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони погодив створення Антикризового штабу по відновленню стійкого функціонування «Укрзалізниці». Його очолив Міністр інфраструктури Олександр Кубрак.

Першочерговим завданням, яке повинен вирішити Антикризовий штаб, є налагодження процесу закупівель і ритмічних поставок матеріально-технічного забезпечення, зокрема, за критичним для інфраструктурного, вагонного і локомотивного господарства позиціям.