Укрзалізниця не планує підвищення тарифів у 2022 році

АТ «Укрзалізниця» протягом 2022 року не планує нових етапів підвищення тарифів на вантажні перевезення, крім того, що призначено на 1 січня. Про це сказав голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишин під час інфраструктурного дня у Європейській бізнес-асоціації 3 грудня.

«Ті два підйоми тарифів, які вже були прийняті, досить суттєво відбиваються на бізнесі. І для різних видів продукції це від 1,5 дол. до +2 дол. на тонну перевезень. У нас немає у планах на 2022 рік більше піднімати тарифи на вантажні перевезення», – сказав він.

Камишин зазначив, що кошти, одержані від підвищення тарифів, планується направити на електрифікацію шляхів. За його словами, електрифікація залізничних колій здешевлює для компанії вартість перевезень утричі, що дозволяє не підвищувати тарифи надалі.

Наказ Міністерства інфраструктури України про зміну тарифів на вантажні перевезення залізничним транспортом у два етапи набув чинності 17 серпня.

На першому етапі, що розпочався 17 серпня, передбачалося встановлення тарифу для вантажів позакласної групи на рівні вантажів 1-го тарифного класу, а також підвищення на 8% тарифів на перевезення вантажів 1-го та 2-го класів. Також на 51,8% зріс тариф на порожній пробіг вантажних вагонів.

На другому етапі з 1 січня 2022 року передбачається підвищення тарифу на 20,4% для вантажів 1-го класу та на 6,5% – для 2-го класу.