Україна ввела блокаду на транспортування вантажів із Польщі

«Польські залізні дороги» (PKP) очікують на негайне скасування «Укрзалізницею» обмежень на перевезення вантажів транзитом до Польщі. Про це заявили члени правління PKP SA, PKP Cargo та PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa, повідомляє Inwestycje.pl.

Додаткові обмеження мають набути чинності 20 січня та заборонити імпорт вантажів у вагонах УЗ до Польщі, що погіршить ситуацію для PKP Cargo та PKP LHS.

За словами члена правління PKP SA Анджея Ольшевського, переговори з представниками «Української залізниці» ні до чого не привели, тому він публічно озвучить вимоги PKP.

«Ми очікуємо на зняття введених та планованих заборон на перевезення та відновлення безперебійного руху між нашими країнами», — сказав Ольшевський.

У свою чергу виконувач обов’язків президента PKP Cargo Владислав Щепковський повідомив, що нині більша частина перевезень з Китаю до Польщі йде через Білорусь, особливо через прикордонний перехід Брест – Тересполь. Він оцінив дії України як «шкідливі та невиправдані», висловивши надію на їх негайне та беззастережне скасування.

«У зв’язку із запровадженням “Укрзалізницею” транспортних обмежень, включаючи заборону на перевезення завантажених та порожніх вагонів транзитом через територію України до Польщі, та у зв’язку з оголошенням про повне обмеження з 20 січня експорту до Польщі вагонів, що належать до УЗ, наша компанія, а також “УкрзалізницЯ” зазнають конкретних фінансових та іміджевих втрат», — підсумував Щепковський.

Раніше повідомлялося, що Київ готується оскаржити дії Польщі у торговому арбітражі. Предметом судових розглядів стане дискримінація українських автотранспортних перевізників.