Україна і Литва планують запустити транспортний пілотний проект

Міністр інфраструктури України Олександр Кубрак і міністр транспорту і комунікацій Литви Маріус Скуодіс зустрілися в Клайпеді і обговорили можливість створення єдиного залізничного маршруту між Чорноморським і Балтійським регіонами, який буде розвивати мультимодальні вантажні перевезення.

«Партнерство в галузі транспорту – один з пріоритетів. Ми відновлюємо діалог про реалізацію старої ідеї, що стосується з’єднання Балтійського і Чорноморського регіонів по залізниці. Це шанс для обох країн оптимізувати логістику, збільшити навантаження на морські порти і забезпечити вихід на нові світові ринки», – сказав міністр інфраструктури України.

Сторони домовилися про розробку пілотного проекту мультимодальних перевезень шляхом збільшення потоку напівпричепів, як частини транспортного сполучення між двома країнами. Пілотний проект планується запустити у вересні цього року.

Для здійснення мультимодальних вантажоперевезень морським і залізничним транспортом будуть використовуватися, зокрема, напівпричепи як інтермодальні транспортні одиниці. Щоб це стало можливим, Україна ініціює зміни в законодавстві, які дозволять класифікувати напівпричепи як вантаж, а не як транспортний засіб.

«Одним з важливих проектів розвитку транспорту є запуск залізничних перевезень напівпричепів з України і Туреччини в Литву і з Литви далі на Північ. Щоб це стало реальністю, Україні потрібно зовсім трохи змінити законодавство, щоб напівпричепи розглядалися не як транспортний засіб, а як вантаж. Ми говорили з міністром України про те, щоб не чекати змін в законодавстві, а почати з пілотних проектів», – сказав Скуодіс.