На польському логістичному форумі Україну назвали «відсутньою ланкою» залізничного транзиту

На думку Едвінса Берзінса (Edvins Berzins), генерального директора Win Win Transport Solutions, в України є всі передумови для того, щоб стати надійною та високопродуктивною транзитною країною. Але так вважають не усі учасники галузевого логістичного форуму, що відбувався у польському місті Лодзь. Часто Україну називали не інакше, як «відсутньою ланкою». При цьому найбільше нарікань викликала робота української залізниці.

Берзінс не погоджується з таким твердженням та говорить, що тут лише потрібні чіткі та прозорі правила, які зможе виконувати бізнес. Він стверджує, що Україна часом виявляється тим ринком, який неправильно розуміють іноземці. Адже останні іноді стверджують, що вантажне залізничне сполучення тут взагалі відсутнє у нормальному розумінні. Утім, на території країни існує розгалужена мережа залізниць загальною довжиною 19,8 тис. км. З них 47,4% електрифіковано, а таким показником може похвалитися не кожна європейська країна.

Крім того, українська залізниця вже використовується у багатьох міжнародних транспортних коридорах. Серед них Європа-Кавказ-Азія (TRASECA), європейська мережа TEN-T, Новий Шовковий Шлях тощо. Тож чому Україну вважають «відсутньою ланкою»?

Берзінс назвав головною проблемою відсутність довіри до держави через невизначені правила до бізнесу. «Протягом багатьох років було так багато дискусій навколо українського залізничного фрахту, але не було чіткого фокусу на бізнесі», – зазначив він.

Не зважаючи на це, більшість інвестицій, пов’язаних із залізницею, в країні наразі здійснюються приватними інвесторами. Будуються сухі порти, інфраструктура, а також численні термінали на польсько-українському кордоні. Більше може бути незабаром, якщо уряд створить необхідні умови.