Угорська залізнична асоціація прогнозує підвищення вантажних ставок на 25-30% через високі ціни на енергоносії

Угорська залізнична асоціація Hungrail побоюється зростання вартості перевезень залізничним транспортом у 2022 році через різке збільшення цін на енергоносії. Йдеться про додаткову націнку на 25-30% до тарифів на вантажні перевезення, які діють сьогодні.

Hungrail ініціює спеціальні консультації з міністерством інновацій і технологій, під час яких вимагатиме прийняти «негайні рішення щодо компенсації за дорогі енергоносії у 2022 році». Ціна питання становить 19 млрд форинтів (51,8 млн євро).

Представники галузі очікують, що вартість енергетичної складової на залізничному транспорті вже на початку наступного року може збільшитися одразу на 300%. Пом’якшити удар допоможе тільки негайне втручання держави, вважають вони.

Якщо ж держава не втрутиться, підвищення тарифів призведе до скорочення вантажопотоку на залізниці. Замовники почнуть переносити свої вантажі на автомобільний транспорт. В результаті видатки залізниці на забезпечення доставки кожної тонни збільшаться ще вище, тож проблема почне наростати як снігова куля.

Також залізничники нагадали, наскільки вони важливі для виконання європейських кліматичних планів.

Про небезпеку зростання тарифів через дорогі енергоносії повідомляють залізничні компанії й в інших країнах ЄС. Десь цей вплив відчувається більше, десь менше, але ніде не можуть сказати, що зростання цін на енергоносії не призведе до появи нових проблем.