Китайська національна залізнична група опублікувала результати роботи Нового Шовкового шляху за 2021 рік

Китайська національна залізнична група опублікувала результати роботи Нового Шовкового шляху за 2021 рік. Статистичні дані підтверджують, що обсяги перевезень на потягах між Європою та Китаєм продовжували зростати.

Протягом минулого року на цьому шляху було перевезено 1,46 мільйона TEU. Зростання показника у порівнянні з 2020 роком становить 29%.
Також аналітики відзначають зростання на 22% кількості самих залізничних потягів, що проїхали між Європою та Азією. У 2021 року вона досягла 15 000. Кількість TEU зростала швидше, ніж число потягів тому, що на одній й тій самій платформі по дорозі може біти доставлений інший контейнер після того, як попередній був знятий у проміжному пункті доставки.

Загалом, автори звіту відзначають, що вимірювати показники на Новому Шовковому шляху непросто тому, що різні джерела подають неоднакові дані. Також завжди виникає питання, що саме ви хочете рахувати: TEU, кількість потягів, вантаж у тоннах, лише контейнерний вантаж тощо. У китайській залізничній групі стверджують, що зацікавлені в об’єктивній статистиці, адже для КНР Новий Шовковий шлях є одним з найважливіших проектів.

Хоч 2021 рік визнають дуже вдалим, аналітики також відзначають, що швидкі темпи зростання показників помітно уповільнилися. Так, за темпами зростання кількості доставлених TEU становило:

  • 2019 рік – 34%.
  • 2020 рік – 56%.
  • 2021 рік – 29%.

Кількість потягів у 2020 році також збільшилася одразу на 50%, тоді як у 2022-му – на 22%.

Причиною уповільнення 2021 року називають затори, що почали виникати на Новому Шовковому шляху. Періодично виникали проблеми на кордоні з Казахстаном. Також непевна ситуація склалася у Білорусі. Тим часом інші напрямки майже не розвивалися. Досі у глибокому запасі маршрут через Україну, через Кавказ, Каспій тощо.