Ситуація з перевезеннями зернових вантажів залізницею до портів України погіршується

Ситуація з перевезеннями зернових вантажів залізницею до портів України погіршується. Про це йшлося у ході чергової щотижневої наради представників АТ «Укрзалізниця» та зернового ринку.

“Ми бачимо серйозне погіршення обороту, принаймні по наших вагонах, а саме по повагонним відправленням. Ми не розуміємо, які перспективи на подальше та що з цим робити. На даний час 20 діб обороту вагона вже вважається добрим. Треба виходити із цієї ситуації, інакше ми завалимо сезон. Як трейдери ми зазнаємо великих фінансових втрат, а Укрзалізниця втрачає вантажі. У портах вже, за нашою інформацією, з перевезень кукурудзи черги автотранспортом по 5 діб. Ситуація є ненормальною”, – повідомив представник компанії Cargill Іван Шабля.

Про тяжку ситуацію з вивезенням зерна розповів голова Асоціації платників податків у Тернопільській області Іван Іскерський. “На сьогоднішній день у Тернопільській області через неможливість вивезення вартість зерна впала на 800 – 1000 грн/т. Уявіть, що в області буде не продано близько 2 млн т. Отже, можна порахувати, які збитки зазнають сільгоспвиробники», — наголосив він.

У свою чергу, заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов повідомив, що за перші три дні листопада оборот зерновозів загалом становив 11,5 діб, парком УЗ — 17,5 діб. При цьому за три доби перевезено на 5% більше, ніж торік.

Вагони із зерном зараз становлять половину серед покинутих та тимчасово затриманих. Так, зараз на мережі близько 50 покинутих поїздів, з яких 25 — зернові. Тимчасово затриманих потягів — 230. До їхнього складу входять 10,5 тис. вагонів, з яких понад 5 тис. — із зерном.

Особливо непроста ситуація, як зазначив під час наради заступник начальника головного центру управління рухом Департаменту управління рухом Укрзалізниці Олександр Фролов у напрямку портів Миколаїв та Ольвія. Потік вагонів на них перевищив 7 тис. За інформацією залізничників, цього вистачить на тиждень роботи. Отже, залізничники закликали учасників ринку рівномірніше розподілити перевезення на всі порти України.

У ході наради також зазначалося, що однією з головних причин затримок поїздів є активні ремонтні роботи на коліях, які масово розпочалися у жовтні та продовжуватимуться у листопаді. Зокрема, вікна заплановані у періоди 8-12 та 15-19 листопада.