Парламент України затвердив угоду з Францією про закупівлю вантажних електровозів Alstom

Верховна Рада України ратифікувала ряд підписаних урядами України та Франції договорів. Зокрема, затверджено угоду про постачання для «Укрзалізниці» локомотивів виробництва Alstom.

Про це стало відомо з офіційного порталу ВРУ.

«Верховна Рада України проголосувала за ратифікацію цих підписаних урядами Франції і України чотирьох угод на загальну суму в € 1,3 млрд, в яких повинна бути зафіксована локалізація не нижче 35%», – прокоментував народний депутат Дмитро Наталуха.

Закупівля вантажних електровозів Alstom буде проходити за рахунок коштів держбюджету і зовнішніх запозичень. Зокрема, Франція надасть кредит, обсяг якого складе 85% від суми угоди. Підтримка французької сторони повинна бути надана в рамках €750,125 млн. Ця сума складається з казначейської позики, сума якої не перевищує 350 млн євро, і банківської позики (або позик), гарантованої Bpifrance Assurance Export, на суму не більше 400,125 млн євро.

Позикові кошти будуть спрямовані на покупку у Франції французьких товарів і послуг; придбання українських або іноземних товарів і послуг в рамках 50% від загальної суми контрактів, причому за виконання контрактів несе відповідальність французький постачальник, і за умови, що офіційна підтримка, надана на витрати, пов’язані з придбанням українських товарів і послуг, не перевищує 50% від суми експортних контрактів.

Як сказано у висновку Головного науково-експертного управління ВРУ до проекту закону про ратифікацію рамкової угоди, максимальний термін погашення французького кредиту повинен скласти не більше 14 років.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що «Укрзалізниця» купить 130 вантажних електровозів французької Alstom.