“Лемтранс” у 2022 році відкриє термінал на кордоні України з Польщею

Найбільший український приватний оператор вантажних залізничних перевезень “Лемтранс” у 2022 році планує відкрити контейнерний термінал “Мостиська”, будівництво якого зараз ведеться. Згідно з данними прес-служби компанії.

“Зараз “Лемтранс” реалізує проект будівництва контейнерного терміналу в Мостиську, розташованого на кордоні з Польщею. Тому більша частина наших планів та очікувань пов’язана саме з відкриттям у 2022 році цього терміналу. Це один із головних наших партнерських проектів”, – зазначає компанія.

Реалізація проекту дозволить працювати на рівних умовах усім європейським операторам із українськими вантажовласниками. Новий перевантажувальний комплекс створить нові робочі місця та збільшить податкові відрахування до бюджету регіону.

Очікування компанії на 2022 рік насамперед пов’язують із початком реформи у залізничній галузі та створенням повноцінного конкурентного ринку. “Необхідно впроваджувати ефективні зміни, хоч би якими непопулярними вони здавалися. Для подальшого розвитку галузі також потрібне прийняття закону про залізничний транспорт. Цей закон фактично закладає основи реформування галузі та формує нові правила гри на ринку”, – резюмував “Лемтранс”.

“Контейнерний термінал Мостиська” будують на території нафтобази поблизу залізничної станції “Мостиська-2” за кілька кілометрів від кордону України та Польщі. Для цього компанія раніше придбала частку 70% у ТОВ “Мостиська драй порт” у Львівській області.

Раніше “Лемтранс” заявив, що потужності майбутнього контейнерного терміналу оцінюють у 100-200 тис. TEU. Надалі оператор має намір з розвитком сухого порту подвоїти їх – до 200 тис. TEU. На реалізацію проекту направили $15 млн.

Лемтранс є найбільшим приватним оператором вантажних залізничних перевезень в Україні. За підсумками 2020 року компанія збільшила залізничні перевезення ЗРС на 49,2% порівняно з 2019 роком – до 24,65 млн т. Залізничні перевезення чорних металів за рік зросли на 13,7% – до 8,29 млн т.