На початку вересня перший контейнерний поїзд вирушив з Чунціна до Києва

На початку вересня перший контейнерний поїзд вирушив з Чунціна до Києва. На залізничних платформах до української столиці прямують 50 контейнерів з промисловими товарами. До Києва він має доїхати усередині місяця.

Через Україну за останні роки проїхало чимало контейнерних потягів, що рухалися Новим Шовковим шляхом. Та досі це був переважно транзит. Потяги їхали далі на захід, як правило, через кордон з Польщею. Щоправда, у червні ще один потяг з Китаю прибув до Одеси та був розвантажений на терміналі DP World TIS Південний. А загалом з 2020 року, відколи оголосили про встановлення прямого сполучення між Китаєм та Україною, в обидва боки прослідувало лише 22 контейнерні потяги.

Чунцин – один з найбільших залізничних вузлів Китаю. У першій половині року звідти вирушило 1359 поїздів до Європи, що на 50 відсотків більше, ніж було роком раніше.

Маршрут через Україну також використовується компанією PKP LHS, яка запустила сполучення з Сіаня до євротерміналу Славків (Польща), і в 2020 році цим маршрутом проїхало 40 поїздів, які перевезли загалом 3060 TEU. Оскільки до Славкова прокладена широка колія, на кордоні не потрібно перевантажувати контейнери. Це дозволяє доставити вантаж з Сіаню лише за 12 діб, якщо їхати через Україну.