На Каунаський інтермодальний термінал прибув перший контейнерний поїзд з Європи

Цього тижня Каунаський інтермодальний термінал (KIT) відкрився для комерційних перевезень як частина залізничного коридору Rail Baltica. Перший потяг, завантажений контейнерами та напівпричепами прибув сюди з терміналу GVT у Тілбурзі, Нідерланди. Відтепер такі ж потяги на даному маршруті курсуватимуть двічі на тиждень, а з вересня – тричі.

Роланд Вербраак, генеральний директор групи логістики GVT повідомив, що нова послуга відкрита для регулярного перевезення контейнерів та автомобільних причепів. Маршрут почав працювати лише через кілька тижнів після презентації проекту. Наразі KIT сприймається як частина коридору Rail Baltica.

Але надалі транспортні послуги можуть бути розширені на інші маршрути між балтійськими країнами та іншими частинами Європи. Нарешті, Каунас планує стати важливим транспортним вузлом на шляху від ЄС до Китаю, наголосив Вербраак.

KIT – найсхідніша точка європейської залізничної системи, до якої після завершення всіх робіт на залізничній ділянці Rail Baltica між Каунасом-Палемонасом можна дістатися рухомим складом європейського стандарту. Минулого року інфраструктуру навколо терміналу модернізували. Таким чином, тут водночас є європейська та російська колії. А це надає можливість вільного пересування хоч би до самого Владивостока.

Щоб досягти такого результату, обидві колії (шириною 1435 та 1520 мм) прокладені усередині каунаського двокілометрового тунелю та навколо нього. Загалом потрібно було лише прокласти додатково 3,6 км колії 1520 мм та 9 км шириною 1435 мм.

Також на терміналі встановлено спеціальне обладнання для завантаження та розвантаження контейнерів і автомобільних напівпричепів. Таким чином, Каунас у майбутньому готовий перебрати на себе значну частину вантажного потоку з Нового Шовкового шляху.