GEFCO відправила перший потяг з нейтральним рівнем викидів вуглецю на Новому шовковому шляху

15 листопада компанія GEFCO відправила за реверсним маршрутом на Новому Шовковому шляху залізничних потяг зі Словаччини до Китаю за запитом клієнта, який шукає рішення для транспортування з дуже низьким рівнем викидів вуглецю. У складі 41 вагон. Тритижнева доставка Новим шовковим шляхом включає маршрут зі Словаччини в Бжесц-Малашевич на польсько-білоруському кордоні, де товари перевантажуються з європейських на російські залізничні вагони. Потім поїзд слідує через Білорусь і Росію до залізничного переїзду Алашанькоу-Достик між Китаєм та Казахстаном. Це важливий пункт на Євразійському сухопутному мосту на кордоні із регіоном Сіньцзян. Там товар перевантажується в китайські вагони перед остаточною доставкою до китайського Сіань.

Особливість цього маршруту полягає у наявності екологічної складової. Не зважаючи на те, що на білоруському кордоні контейнери будуть перевантажені на російські платформи, а потягне їх старий локомотив, GEFCO обіцяє компенсувати викиди парникових газів використанням на інших ділянках своєї роботи «зеленої» енергії. Йдеться про 250 тонн окису вуглецю, що потраплять до атмосфери через вихлопну трубу. GEFCO компенсує цей обсяг викидів CO2 шляхом інвестування у проекти, сертифіковані за Золотим стандартом.

Також у компанії повідомили, що відстеження стану вантажу та умов перевезення у вагонах буде здійснюватися за допомогою інтернету речей (IoT).

За словами Еліс Дефрану, менеджера залізничного транспорту GEFCO, це один зі способів досягти вуглецевої нейтральності бізнесу навіть на тих територіях, де поки що не запроваджуються екологічно чисті технології. Попит на екологічно чисті рішення зростає, у тому числі у перевезеннях на далекі відстані.

GEFCO розраховує вплив на навколишнє середовище при виконанні того чи іншого рейсу. Потім намагається мінімізувати кількість викидів. Нарешті, той обсяг СО2, якого неможливо уникнути, компанія компенсує в інших місцях.