Частка контейнерних потягів у вантажному обігу України становить лише 2,5%

Частка контейнерних потягів у вантажному обігу європейських залізниць становить 45%. Аналітики ж вважають, що це мало, і закликають її збільшувати, щоб хоч трохи розвантажити автомобільні дороги та зменшити вплив транспорту на екологію. Але в Україні геть інша ситуація. Тут контейнерами залізниця перевозить лише 2,5% своїх вантажів, повідомляє Railfreight.com.

Видання нагадує, що лише кілька днів тому з контейнерного терміналу «Ліски» у Києві до китайського Сіаню вирушив перший потяг із завантаженими 43-ма сорокафутовими контейнерами із пиломатеріалами. І цю подію в Україні називають історичною, хоча сам потяг ще в дорозі.

Досі з України до Китаю не було контейнерних потягів, хоч Європа давно відправляє їх у значній кількості. «Укрзалізниця», до речі, також не називає цей потяг першим, який міг би відкрити регулярне сполучення на Новому Шовковому шляху за реверсним напрямком. У компанії лише сподіваються, що за першим потягом мають колись піти й інші.

А з Китаю за весь час прийшло лише 52 контейнерні потяги, кінцевим пунктом призначення була саме Україна. Краще справи йдуть із транзитом до ЄС, хоча і тут показники значно менші, ніж у сусідів з півночі та півдня.