United Global Logistics запустив в роботу контейнерний термінал в Запорізькій області України

У Запоріжжі розпочав роботу новий контейнерний термінал, який пов’язав промисловий центр України з трьома найбільшими портами Одеси та дозволив в 3-4 рази прискорити логістику на цьому маршруті. Новий хаб запустила компанія United Global Logistics – найбільший оператор мультимодальних перевезень.

Контейнерний хаб «Термінал Запоріжжя» займає площу 60 тисяч квадратних метрів і одночасно здатний вмістити 1400 TEU (еквівалент 20’контейнера).

Переробна спроможність терміналу:

  • залізничний фронт – 150 контейнерів на добу;
  • автомобільний фронт – 250 контейнерів на добу;
  • наявність автомобілів-контейнеровозів, які здійснюють регіональні перевезення контейнерів і вантажів.

Криті складські площі складають близько 2000 квадратних метрів.

Інфраструктура хаба включає:

  • залізничний фронт довжиною 900 м, що дозволяє приймати 42 ж/д платформи, тобто контейнерний поїзд;
  • зручні під’їзні шляхи для автомобільного вантажного транспорту;
  • наявність власного рухомого складу;
  • митний комплекс, що включає митний офіс і ангар для огляду контейнерів;
  • відкритий митний склад місткістю 500 TEU;
  • складські території для зберігання контейнерів, генеральних і навалювальних вантажів.

У найближчих планах – облаштування складу з умовами для зберігання рефрижераторних контейнерів.

Спеціалізована перевантажувальна техніка вантажопідйомністю від 1,5 до 45 тонн, що включає вилочні автонавантажувачі, стакери і RTG, а також конвеєрний навантажувач, призначений для навантаження в контейнери навалювальних і насипних вантажів. Зазначена вище перевантажувальна техніка дозволяє обробляти всю номенклатуру, що перевалюються на «Терміналі Запоріжжя» вантажопотоків.

Сервіс, який пропонує United Global Logistics клієнтам, це повний спектр транспортно-експедиторських послуг, митне оформлення вантажів, фрахтування суден і послуги зі зберігання вантажу на складі. Термінал працює цілодобово без вихідних.

Головна перевага терміналу полягає в швидкості доставки вантажів кінцевим одержувачам. Стандартний час пересування групового і одиночного складу із Запоріжжя до Одеси – мінімум 5-7 діб (в деяких випадках – до десяти), в той час як контейнерний поїзд, маршрут якого пов’язує термінал з основними портами Великої Одеси («ТІС», «Контейнерний термінал Одеса», «Бруклін-Київ порт») і «Чорноморським рибним портом», займає не більше 30 годин.

Крім того, United Global Logistics доставляють в порти Великої Одеси великотоннажні контейнери, що дозволяє завантажувати їх до максимальної вантажопідйомності і уникати штрафів на дорогах за перевантаження, як це буває при доставці контейнерів автотранспортом.

Перевага даного способу доставки ще і в хорошій екологічної складовій: замість сотень вантажних автомобілів курсує ж/д склад. Така доставка значно скорочує кількість шкідливих викидів в атмосферу, що не перевантажує дороги і виключає ймовірність ДТП на дорогах загального користування. При цьому контейнери, що надходять до портів залізницею, мають ряд додаткових, по відношенню до автотранспорту, переваг, а саме: більш високу швидкість подачі рухомого складу на фронти обробки, велику інтенсивність вантажних робіт, а також відсутність додаткових зборів (до в’їзду в порт) і іноді тривалого очікування дозволу на в’їзд (тайм-слотування, зайнятість автодоріг порту і т.д.).

Що стосується транспортування автотранспортом, то термінал пов’язаний з автомагістралями міжнародного значення М18, М14 І М04.

Контейнерні поїзди компанії курсують з терміналу «Запоріжжя» з жовтня 2020 року. За цей час нами було прийнято, відвантажено і перевезено такі вантажі: шрот, олія, феросплави, труби, металопрокат, каолін, маргарин, смоли і силікати, вогнетриви.

Крім портів Великої Одеси United Global Logistics активно розвиває доставку вантажів в Середню Азію: Казахстан, Туркменістан, – змішаними видами транспорту (автомобільний, залізничний, морський).

Компанія здійснила відправлення вантажів в західному напрямку – в пункт Мостицька-Чоп з подальшим транспортуванням по внутрішнім залізничних коліях Євросоюзу.

Пропускна здатність «Терміналу Запоріжжя» на першому етапі розвитку становить 10 тисяч TEU на рік з планомірним збільшенням до 30 – 40 тисяч TEU на рік.