У Нідерландах розглядають проект будівництва Hyperloop для швидкого перевезення вантажів

У Нідерландах розглядають проект будівництва гіперпетлі між північною та південною частинами країни. За задумом авторів ідеї, запуск Hyperloop не лише прискорить доставку вантажів, але й дозволить суттєво скоротити викиди окису вуглецю. Принаймні, такі висновки підтверджуються результатами дослідження, проведеного у компанії Hardt Hyperloop.

Керівник дослідницької групи Домінік Хертл розповів, що цього разу вивчення можливості побутувати Hyperloop проводили дещо інакше, ніж раніше. До дослідження залучили усі сторони, зацікавлені у використанні гіперпетлі, починаючи із майбутніх користувачів цього нового виду транспорту. Таким чином, у проекті вже взяли участь 35 різних компаній та організацій.

Hyperloop пов’яже Амстердам, Гаагу та Роттердам, сполучення між якими зараз здійснюється завдяки автомагістралі А4. Зараз ця дорога забезпечує економічний розвиток регіонів, але вона ж є найбільш перевантаженою у Нідерландах. Після запуску гіперпетлі автомагістраль значною мірою розвантажиться.

Також новий вид транспорту може принести додаткову економічну вигоду у розміні 3,2 млрд євро на рік. Але вартість будівництва гіперпетлі оцінюється лише у 2 млрд євро. Екологічна користь також чимала. За попередніми підрахунками, протягом 30 років роботи до атмосфери не потрапить 600 тис. тонн окису вуглецю.

Перенесення вантажних перевезень на Hyperloop дозволить замінити до 2500 вантажівок на день, відзначають розробники проекту. Для траси А4 це означатиме майже повне звільнення від великих автомобілів.

Після того як буде доведено безпеку руху у гіперпетлі на прикладі вантажних перевезень, можна буде запустити й пасажирські. Пересування з великою швидкістю та можливість здолати значні відстані за короткий час неодмінно створить нові умови на ринку праці, зокрема, поліпшить мобільність людей.