Зону покриття РІС розширено до кордону з Республікою Білорусь

Річкова інформаційна служба (РІС) філії «Дельта-лоцман» ДП «АМПУ» завершила виконання комплексу організаційно-технічних заходів з монтажу, налагодження та отримання дозвільних документів при прийнятті в експлуатацію трьох автоматичних постів, які ввійшли до складу регіонального центру РІС «Вишгород».

Відтепер зона покриття РІС на внутрішніх водних шляхах України перекриває українські ділянки річок Дніпро, Прип’ять та Десна від гирла цих річок до кордону з Республікою Білорусь, що є хорошим фундаментом для подальшого розвитку міжнародного шляху E40 «Балтика – Чорне море».

Нові автоматичні пости РІС, обладнанні базовими станціями системи автоматичної ідентифікації фірми SAAB (Швеція), встановлені в селах Сухолуччя (Київська обл.), Сорокошичі та Дніпровське (Чернігівська обл.).

Забезпечення радіолокаційного зв’язку на судноплавних ВВШ України передбачене планом заходів з реалізації Національної транспортної стратегії України до 2030 року, що її затвердив Кабінет Міністрів 7 квітня цього року.

Річкова Інформаційна Служба на внутрішніх водних шляхах України (РІС) створена у 2012 році ДП «Дельа-Лоцман» «з нуля» на базових принципах Директиви 2005/44/ЄС Європейського парламенту і Ради Європи про гармонізовані річкові інформаційні служби на внутрішніх водних шляхах Співтовариства з метою забезпечення умов безпечного судноплавства на внутрішніх водних шляхах України — річках Дніпро і Дунай.

РІС забезпечує зацікавлених користувачів оперативною та довідковою інформацією про умови плавання по водному шляху, стан гідротехнічних споруд, про рух та дислокацію флоту.

Надання інформаційних послуг виконується шляхом передачі повідомлень судноводіям (Notices to Skippers, NtS) та відображенням інформації на web-порталі ( http://ukrris.com.ua)