Зростання потужностей у портах України вплинуло на збільшення експорту зерна

За 2021/2022 маркетинговий рік Україна планує експортувати понад 60 млн. тонн зерна. Це зумовлено тим, що за останні 5 років пропускна спроможність морських портів збільшилася майже вдвічі. Про це розповів заступник Міністра економіки України Тарас Качка.

«Ще 10 років тому питання пропускної спроможності українських морпортів викликало жваві дискусії, проте останні 5 років їх потужність збільшилася — з 49,3 млн т у 2016 р. до 81,5 млн т у 2021 р. Сектор морських перевезень діє без затримок, в той час, як ми спостерігаємо волатильність цін на залізничні перевезення. У цьому контексті стратегію українського уряду спрямовано на розвиток інфраструктури, щоб зацікавити інвесторів цією галуззю», — зазначив Тарас Качка.

Заступник міністра додав, що зростання світового попиту на тлі ослаблення карантинних обмежень підняло ставки на вантажні перевезення до багаторічних максимумів та збільшило доходи галузі. За його словами, це створює можливості для додаткових інвестицій у новітні технології, цифровізацію, автоматизацію тощо.

Тарас Качка також зазначив, що в контексті ефективного використання нових можливостей Україна здійснює низку заходів у рамках Угоди щодо СОТ про спрощення торговельних процедур.

Зазначається, що завершення процесу імплементації угоди забезпечить спрощення ведення зовнішньоекономічної діяльності шляхом переведення взаємодії бізнесу з митними та контролюючими органами у новий формат. Це дозволить забезпечити входження України до списку ТОП-країн із найбільш безпечними та комфортними умовами ведення бізнесу.