Відправники та експедитори на субконтиненті переходять з контейнеровозів на балкери, щоб залишатися прибутковими

На думку фахівців, балкер – це не той тип судна, на якому зручно та вигідно перевозити контейнери, адже для цього існують інші спеціальні комерційні кораблі. Але ситуація на світовому ринку примушує експедиторів та вантажовідправників до нетрадиційних рішень.

Як повідомляє Тhe loadstar, від браку потужностей на морських перевезеннях найбільше потерпають навіть не ті компанії, що зайняті у глобальних ланцюгах постачання, а ті, які обслуговують субконтинентальні маршрути. Якось притримати для себе контейнери вони ще спроможні, а от знайти достатньо суден-контейнеровозів та запропонувати їм вигідніші, ніж та трансконтинентальних лініях умови, зась.
Зокрема на різкі коливання пропозиції з боку перевізників останнім часом скаржилися експедитори та вантажовідправники з Індії та Бангладеш. І саме вони останнім часом більше схильні фрахтувати призначені для насипних вантажів балкери для контейнерних перевезень.

Зокрема, таке альтернативне рішення активно просуває зараз компанія Allcargo Logistics з Мумбаї. За словами її представників, з огляду на економію часу через більшу кількість доступних суден та нижчі тарифи, видатки на перевезення кожного контейнера виходять нижчими. До речі, підтримують таку ініціативу також і в урядах обох країн.