Michelin оснастить вантажні морські судна надувними вітрилами

Компанія Michelin розробила нову технологію для підвищення ефективності експлуатації вантажних суден. Її інженери пропонують оснастити такі морські лайнери спеціальними надувними вітрилами WISAMO.

Концерн Michelin Group відомий виробництвом високоякісних покришок для автомобілів. Однак в їх асортименті може з’явитися і незвичайний проект, який розширить сфери діяльності компанії. Новий продукт, вироблений знаменитою маркою шин, призначений для морських вантажоперевезень.

Їх ефективність інженери пропонують підвищити за допомогою вітрил. Такі елементи корабля будуть виконані за технологією, аналогічною з камерами коліс автомобіля. Надувні вітрила можна буде легко і швидко як встановлювати при наявності попутного вітру, так і прибирати в разі потреби.

У проекті WISAMO Michelin співпрацює з винахідниками зі Швейцарії. Слід зазначити, що у них немає мети замінити пропонованою інновацією вже існуючі силові установки кораблів і суховантажів. Але в ряді випадків вона допоможе отримати додаткове джерело енергії, при цьому абсолютно нешкідливе для оточуючого середовища.

Крім того, при використанні новинки буде заощаджуватися порядку 10-20% палива. Конструкція вітрил складається на зразок механізму акордеона, піднімаючись на телескопічній щоглі, яку можна підняти одним натисканням кнопки. Поглинаючи енергію вітру повітряною подушкою, парус витримує навіть шторм.

Продемонстрований Michelin на міжнародному саміті Movin’On парус WISAMO має площу в 100 квадратних метрів, вже в наступному році його випробують в природних умовах вантажоперевезень по воді.