Вантажообіг порту Гданськ в січні 2021 року виріс на 8,8%

Порт Гданськ (Польща) в січні 2021 року перевалив в цілому 4,6 млн тонн вантажів, що на 8,8% більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. За підсумками роботи серед всіх балтійських портів порт Гданськ посіла третє місце, говориться в прес-релізі адміністрації порту Гданськ.

Російські порти Усть-Луга і Санкт-Петербург зайняли перші два місця, обробивши в зазначений період 9,4 млн тонн (+ 3,6%) і 4,7 млн ​​тонн (-0,8%), відповідно. Порт Приморськ опустився на четверте місце в рейтингу з результатом 4,4 млн тонн (-26,3%), а Клайпедський порт залишився на п’ятому місці з 3,8 млн тонн (+10,8).

Останнім часом порт Гданськ став одним з найбільш швидкозростаючих портів Європи і недавно вперше увійшов в 20 найбільших портів Європи. У 2020 році, незважаючи на пандемію коронавируса і пов’язаного з цим скороченням міжнародних перевезень, в порту було оброблено понад 48 млн тонн вантажів. Також, в 2020 році частка порту Гданська в загальному обсязі морських вантажопотоків Польщі в минулому році досягла 46,2%, тобто більше ніж частка інших морських портів країни.

За словами генерального директора адміністрації порту Гданськ Лукаша Грейнке, інвестиції в розвиток інфраструктури порту дали свої результати. Днопоглиблення судноплавного каналу дозволяє аванпорту приймати найбільші судна з осадкою до 15 метрів. Порт може стабільно приймати судна круглий рік, завдяки постійному рівню води через відсутність припливів і незамерзаючої акваторії в зимовий період.

«Ми завершуємо наші основні інвестиційні проекти … Реальні поліпшення в інфраструктурі внутрішньої акваторії будуть помітні з середини цього року, коли всі причали будуть модернізовані, а судноплавний канал заглиблений до 12 метрів. Оператори терміналів зможуть використовувати оновлену інфраструктуру, що стане для них можливістю збільшити вантажообіг», – зазначив глава портової адміністрації.

У січні 2021 року портова адміністрація повідомила, що ключові проекти в рамках найбільшої в історії порту Гданськ програми інвестицій в інфраструктуру в розмірі 1,3 млрд євро будуть завершені в 2021 році. Всього планується реалізувати до 40 проектів, включаючи розширення і модернізацію мережі автомобільних і залізничних доріг в аванпорту вартістю 163 млн євро. В цілому буде побудовано або реконструйовано 7,2 км автомобільних доріг, прокладено 10 км нових залізничних колій та побудовано сім інженерних споруд, що значно підвищить ефективність залізничних, легкових і вантажних перевезень до терміналів.

Порт Гданськ є найбільшим та динамічним центром перевалки вантажів на польському узбережжі і південній частині Балтики. Крім перевалки навалювальних і наливних вантажів (нафта, вугілля, металеві руди) в порту обробляються поромні, контейнерні та Ro-Ro суду лінійних сервісів, які прибувають з балтійських і західноєвропейських портів. Згідно зі стратегією Європейського Союзу, порт Гданськ грає важливу роль в якості ключової ланки в Транс-європейському транспортному коридорі № 1, що з’єднує країни Північної Європи з Південної і Східної Європою.