Вантажообіг Клайпедського порту скоротився на 1,6%

Обсяг перевалених вантажів в порту Клайпеди в січні – липні 2021 року скоротився на 1,6%, в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року, до 25,5 млн т, свідчить інформація на сайті порту. У тому числі генеральних вантажів оброблено 9,01 млн т (+ 7%), насипних – 12,38 млн т (+ 1,3%), наливних – 4,1 млн т (-22%).

Найбільше перевалили контейнерних вантажів, деревини, лісопродукції, виробів із чавуну і сталі і металоконструкції, рефрижераторних та накатних. Сумарна перевалка названих генеральних потоків була найбільшою не тільки в порівнянні з липнем цього і минулого року, але і з 7 місяцями цього року. Одна з причин зростання – судноплавна компанія Mediterranean Shipping Company (MSC) в середині липня відновила діяльність з обробки контейнерів у Клайпеді.

«Контейнерний термінал компанії Клайпедос Смяльте після дворічної перерви, знову запрацював як регіональний центр розподілу вантажів і приймає океанські судна, що перевозять контейнери для пасажирських суден в порти сусідньої Балтики. Наш порт включений в морській маршрут, який з’єднує Клайпеду прямим сполученням з портами Індії, Пакистану, Саудівської Аравії, Джібуті, Великобританії, Італії, Франції та інших країн», – зазначив Відмантас Паукште, заступник генерального директора Дирекції Клайпедського державного морського порту.

Всього в липні 2021 року порт відвідали три контейнеровоза MSC, які доставили 96 тис. т вантажів.