За підтримки Данії в Україні будуватимуть судна багатоцільового призначення

Як повідомили у Мінінфраструктури України, з Королівством Данія підписано меморандум, який передбачає спільну роботу з розвитку морського потенціалу нашої країни. Підписання відбулося в рамках офіційного візиту в Україну Міністерки оборони Данії Тріне Брамсен.

Зокрема, у документі йдеться про будівництво в Україні багатоцільових суден. До 2024 року має бути завершено будівництво першого такого судна MPV80. Завдяки високотехнологічному спеціалізованому обладнанню данського виробництва воно зможе виконувати десятки функцій, серед яких і проведення пошуково-рятувальних робіт.

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков серед іншого зазначив, що через доступ до найбільших річок Східної Європи в України великий потенціал судноплавства. Також він нагадав про існуючі виробничі потужності.

Місцем для будівництва нових суден обрана Україна – понад 50% від обсягу замовлень буде виконано українськими підприємствами. Партнери з Данії нададуть відповідну технологічну підтримку, сучасне обладнання та поділяться досвідом у проектуванні.