У Японії безпілотний контейнеровоз здійснив успішний перехід між двома портами

Безпілотний контейнеровоз у вівторок успішно зайшов в автоматичному режимі до японського порту Сакаімінато, завершивши експериментальний маршрут довжиною близько 270 км в умовах ночі та бурхливого моря з порту Цуруга. Він пришвартувався біля причалу, закинувши на нього канати за допомогою дронів, повідомило інформаційне агентство Кіодо.

Безпілотний контейнеровоз здійснив у Японії успішний перехід між двома портами

Безпілотний контейнеровоз до цього успішно маневрував в акваторії порту, фіксуючи розташування та напрямок руху інших суден за допомогою інфрачервоних камер.

Експеримент був організований групою японських компаній на чолі з інвестиційним та благодійним фондом Nippon Foundation («Ніппон фаундейшн»). Останнім часом він активно займається фінансуванням та впровадженням технологій автоматичного руху суден різних типів.

Зокрема, експерименти такого роду були проведені цього місяця з пасажирськими поромами та катерами. Впровадження технологій безпілотного плавання, за задумом Nippon Foundation, має зменшити кількість інцидентів на морі та допомогти вирішенню проблеми браку моряків, що загострюється.