ТОВ «Херсонський порт» почало надавати нові послуги з навантаження контейнерів

ТОВ «Херсонський порт», що працює в Херсонському морському порту, почало надавати нові послуги з навантаження контейнерів. Про це повідомила прес-служба компанії.

Перші 40 контейнерів з 1 тис. тонн соняшникового шроту будуть відвантажені на експорт в найближчі дні”, – повідомила прес-служба.

ТОВ «Херсонський порт» створено в 2020 році для управління майном ДП «Херсонський морський торговельний порт» (ХМТП) в рамках реалізації концесійного проекту в Херсонському морському порту.

У першому півріччі 2021 року ТОВ «Херсонський порт» опрацювало 260 тис. тонн різних вантажів. З них експортні вантажі склали 124 тис. тонн, імпортні – 120 тис. тонн, каботаж – 15,7 тис. тонн, у тому числі пісок.

У червні 2020 року МІУ і ТОВ «Рісо-Херсон» підписали договір концесії цілісного майнового комплексу ДП «ХМТП» і відповідного майна ДП «АМПУ» в Херсонському морському порту. Договір передбачає високу ставку змінного концесійного платежу (7%), сума фіксованого концесійного платежу складе 12 млн грн, інвестиційні зобов’язання – майже 300 млн грн. Крім модернізації перевалочних потужностей, компанія планує найближчим часом обзавестися власним флотом та перетворити Херсон в річковий хаб.