Термінал ЄВТ збільшив перевалку зерна вдвічі

Термінал «Євровнєшторг» (EVT) відвантажив двохмільйонну тонну на експорт у 2021/22 МР. Як йдеться у повідомленні компанії, знакову цифру пройшли 23 листопада під час обробки панамаксу Seaguardian, який прийняв на борт партію кукурудзи. Власник вантажу – компанія Olam.

«Вперше термінал EVT досяг таких обсягів у такі короткі терміни. У порівнянні з аналогічним періодом минулого сезону ми продемонстрували дворазовий приріст перевалки. Ключовий фактор, завдяки якому цей результат став можливим, – це введення в експлуатацію нових об’єктів та використання їх на повну проектну потужність, – прокоментував директор портового оператора ЄВТ Грейн Сергій Гунько.

Усього з початку сезону термінал обробив 108 суден, при цьому десять із них – класу Panamax та вісім суден класу Supramax. Для цього типу суден EVT організовував довантаження на рейді Очакова.

Нинішнього маркетингового року термінал уже працював із шістьма культурами. Основну частку вантажообігу склала пшениця – 1,4 млн т. Далі йдуть ячмінь – 222 тис. т, кукурудза – 217 тис. т, ріпак – 132 тис. т, соя – 42 тис. т і шрот – 34 тис. т.

Для довідки: позначку 1 млн т у сезоні 2021/2022 термінал подолав у вересні.

Термінал EVT оперує двома власними причалами: №4 (довжина 280 м, глибина 11,5 м) та №3 (довжина 180 м, глибина 11,5 м). А також двома судновантажними машинами Neuero. Причал №3 та друга машина введені в експлуатацію на початку 2021 року. Головною особливістю цієї судновантажної машини є максимально великий в Україні фронт робіт — 420 метрів, що дозволяє їй пересуватися та відвантажувати зерно на двох причалах терміналу. Введення в експлуатацію нових потужностей дало можливість терміналу збільшити обсяги зерна, що відвантажується через причал, і приймати під обробку одночасно кілька великотоннажних суден.