Тарифи на морське перевезення вантажів з Китаю досягли нових рекордних значень

Експортний бум з Китаю обумовлений погіршенням епідеміологічної ситуації в Південно-східній Азії, яке обмежує економічну активність в країнах цього регіону і перенаправляє виробничі замовлення в Китай.

Шанхайський фрахтовий індекс (контейнери, білим) і курс долара до юаня (перевернутий, блакитним). Джерело: Shanghai Shipping Exchange, Bloomberg

У першій половині травня тарифи на морське перевезення вантажів з Китаю досягли нових рекордних значень, що є ознакою експортного буму і наслідком подорожчання юаня, повідомляє Bloomberg.

Шанхайський фрахтовий індекс досяг попереднього піку в лютому, після чого трохи скоректувався. Приблизно в середині квітня він відновив зростання і минулого тижня досяг нового рекордного значення на рівні 2134,37 пункту.

Вартість доставки вантажів з Піднебесної різко зросла з минулого року, завдяки сильному глобальному попиту на китайські товари і дефіциту контейнерів.

Недавнє зростання Шанхайського фрахтового індексу пояснюється збереженням підвищеного попиту на китайський експорт, так як погіршення епідеміологічної ситуації в Південно-східній Азії обмежило економічну активність в країнах цього регіону і перенаправило виробничі замовлення в Китай.

У квітні Bloomberg повідомив про те, що тарифи на вантажоперевезення зросли за рік на 25-50%, і компанії почали перекладати витрати на споживачів. Рекордна вартість вантажоперевезень загрожує обернутися світовою інфляцією, попередило тоді агентство.