Спотові ставки на контейнерні перевезення досягли нового максимуму

Спотові ставки на контейнерні перевезення, які протягом останніх п’яти тижнів демонстрували ознаки стабілізації, знову розпочали зростання, встановлюючи нові рекорди, як і показники довгострокових контрактів. Про це повідомляє Splash 24/7.

Фрахтовий індекс Shanghai Containerized Freight Index (SCFI) до п’ятниці, 10 грудня, зріс за тиждень на 1,8% – до 4811 пунктів, що є рекордним показником для індексу. Світовий контейнерний індекс Drewry’s минулого тижня також зріс, хоча раніше спостерігалося зниження показників.

Генеральний директор консалтингової компанії Vespucci Maritime Ларс Дженсен зазначає, що форма графіка SCFI викликає у нього відчуття дежавю.

Після значного підвищення ставок до китайського Нового року 2021 ставки дійсно знизилися на короткий час, а потім різко зросли влітку 2021 року. Потім була друга перерва після Золотого тижня 2021 року, коли ставки ще раз знизилися. Але зараз ми знову встановлюємо нові рекорди”, – прокоментував Дженсен.

Підвищення ставок може тривати до китайського Нового 2022 року, який настане 1 лютого.

Рівні ставок знову підвищуються, і вони, ймовірно, продовжать зростати. Якщо вірити звичним сезонним моделям, ми можемо побачити невелику відстрочку прямо перед Різдвом, проте нічого на ринку не може бути витлумачено як нормальний стан справ», прогнозують аналітики данської консалтингової компанії Sea-Intelligence.

За прогнозами Alphaliner, 10 провідних контейнерних судноплавних ліній можуть заробити в 2021 рекордний прибуток $115-120 млрд.