Семитижневий карантин у китайських портах посилює кризу ланцюжків поставок

Нещодавно запроваджений китайською владою семитижневий карантин для моряків, які повертаються до Китаю, посилює загальносвітові проблеми з поставками та продовжує пов’язану з цим кризу. Про це пише Bloomberg з посиланням на думку представників галузі. Крім того, у разі нещодавньої зміни екіпажу вантажним судном під час прибуття до Китаю воно має стояти на карантині два тижні до того, як йому буде дозволено увійти до порту.

«Обмеження у Китаї викликають ефект доміно. Будь-які обмеження на діяльність суден мають накопичувальний вплив на ланцюжок поставок і призводять до реальних збоїв», — вважає генеральний секретар Міжнародної палати судноплавства Гай Платтен. Багато судноплавних та логістичних компаній вже зверталися до китайської влади із закликами пом’якшити обмеження, які так сильно впливають на ланцюжки поставок загалом.

«Китай – це головна складність. Вони добре справляються зі стримуванням COVID, але ціною того, що не пускають моряків — навіть китайські моряки іноді не можуть повернутися до Китаю», — зазначає Бйорн Хойгор, голова компанії Anglo-Eastern Univan Group, яка обслуговує морські судна.